Z tisku aneb Co kde napsali o Moskvičích

O rozvíjejícím se motorismu v socialistickém Československu byli lidé informováni převážně z tiskovin. V nich nalézali různé informace, jako rady motoristům na opravy či různé úpravy, ale i popisy, případně celé testy nových nabízených vozidel, což jim následně usnadňovalo výběr jejich vysněného vozu. Prostřednictvím této stránky Vám nabízíme k nahlédnutí pár dobových testů zaměřených jen na sovětské automobily značky Moskvič z dob minulých.

zdroje ze kterých jsme čerpali: časopis Svět Motorů, Automobil, Stop, Autohit, Auto Moto, a další . . .

           Moskvič a jeho předchůdci

Automobily značky Moskvič patří mezi nejrozšířenější vozidla na našich silnicích - už více než dvě desítky let. Ale o historii továrny, v níž se tyto automobily vyrábějí, toho příliš nevíme, a proto se podíváme o celých pětačtyřicet let nazpět, abychom viděli začátky závodu, který dnes nese jméno AZLK.

více se dočtete zde


Typový list automobilu Moskvič 407

Moskevská automobilka malolitrážních vozů je výrobcem osvědčeného středního vozu Moskvič 407 a 407/1. Moskvič se vyrábí ve třech verzích: typ 407 je normální cestovní limuzína. Od ní je odvozen typ 423 kombi a také terénní verze, s pohonem na všechna čtyři kola. Dříve vyráběný třírychlostní typ 407 byl nahrazen čtyřrychlostním 407/1 s podstatně lepšími dynamickými vlastnostmi a zároveň s menší spotřebou paliva.

více se dočtete zde

 


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz