Moskvič 407

Je již třetím sovětským automobilem, který zanedlouho oživí dopravní ruch i na našich silnicích. Moderně řešený vůz středního obsahu, je vybaven stejně komfortně jako jeho předchůdci a skýtá dostatek pohodlí také náročnějším cestujícím. Několik obrázků dokreslí jeho charakter.

Poněkud vyšší světlost nad zemí činí z Moskviče všeobecně užitkový vůz, který nalezne uplatnění ve všech podmínkách provozu. Přední pérování vinutými pružinami umožňuje pohodlné cestování ( obr.1 ). Jednoduše, ale účelně řešená přístrojová deska obsahuje rychloměr, tlakoměr oleje, měřič paliva, dále rozhlasový přístroj s pevně vbudovaným reproduktorem. Řadící páka je na sloupku řízení ( obr.2 ).

Objemný zavazadlový prostor obsahuje náhradní kolo. Palivová nádrž je umístěná vespod a nalévací hrdlo je přístupné po odklopení držáku státní poznávací značky ( obr. 3 ). Zaoblené přední sklo a velká boční okna umožňují dobrý výhled a vzbuzují dojem velké vnitřní prostornosti. Výsuvná anténa zasahuje do vnitřního prostoru ( obr. 4 ). Čtyřválcový motor OHV o obsahu 1360 ccm je pružně uložen a vyniká kladným chodem. Je snadno přístupný ( obr. 5 ). Jako jediný z vozů středního obsahu je Moskvič vybaven sklopnými opěradly předních sedadel, z nichž je možno v okamžiku vytvořit provizorní lůžka. K doplnění pohodlí nechybějí v prostoru pro cestující ani věšáčky na oděv a stropní osvětlení vedle třístupňového, velmi účinného vytápění ( obr. 6 ). Cena automobilu Moskvič není zatím určena.

Foto dodáme později, děkujeme za pochopení


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz