Víkendové setkání Moskvičů - Bystřička 2022

obrazek

Jaro je tady a s ním i tradiční víkendové setkání Moskvičů na Moravě. Po dvouleté odmlce, způsobené pandemií Corony, nám to konečně vyšlo. Jára dal tip na jeden autokemp poblíž vodní nádrže Bystřička. Vydali jsme se tedy na návštěvu kempu. Járův tip byl opravdu dobrý. Kemp Ranch Bystřička se nachází v krásném prostředí valašských Beskyd. Po krátké prohlídce bylo rozhodnuto. Zde uspořádáme sraz Moskvičů.

Již ve středu v podvečer do kempu dorazil první Moskvič. Přijeli s ním Roman s Danou až ze severu Čech. Ve čtvrtek dopoledne jsme přijeli my a odpoledne začali pomalu přijíždět další účastníci. Ve čtvrtek večer bylo v kempu už šest aut. Na pátek dopoledne byla připravena první společná akce, a to vyjížďka do Rožnova pod Radhoštěm. Tam jsme měli navštívit Valašské muzeum v přírodě. Tato vyjížďka se nakonec neuskutečnila a za vedení klubu se tímto všem omlouváme. Místo vyjížďky jsme se v několika skupinách byli podívat na místní přehradu. V její těsné blízkosti se nachází vyhlášená restaurace U Mokrošů, kde jsme dali společný oběd. Po dobrém a vydatném obědě jsme se přesunuli zpět na hráz nádrže a druhou cestou šli zpátky do kempu. Odpoledne se nám začalo kazit počasí, slunce vystřídaly mraky a později přišel i déšť. Mezi tím přijelo několik dalších účastníků. Silný déšť nás zahnal do Saloonu, kde jsme se na celý večer utábořili. Zde jsme probírali zážitky všeho druhu a to až do pozdních nočních hodin. Zítřek bude náročný, jelikož se v kempu sejdou hned tři akce najednou. V první části budeme my, ve druhé mají sraz příznivci vozidel Chrysler PT Cruisers, a na řece budou jezdit vodáci.

obrazek

V sobotu ráno nás probudilo pěkné slunečné počasí. Mezi tím začínala u vody místní akce, kde vodáci sjížděli řeku Bystřičku. Naše auta jsme klasicky seřadili na vyhrazené louce. V devět hodin Jára oficiálně zahájil naše setkání. Během dopoledne přijížděli další účastníci. Mezi těmi, co zde již byli, proběhla burza či jen vzájemná výměna náhradních dílů. Půl hodiny před polednem se začaly vydávat obědy. V kempu se setkaly hned tři akce najednou a v Saloonu bylo plno. Domluvili jsme tedy náhradní místo pro obědy a to ve Stodole. Byli jsme zde jen my Moskvičáři. Na oběd byl klasicky objednán řízek nebo guláš, bohužel v kuchyni nám připravili jen guláš. Musíme pochválit personál restaurace za rychlý výdej všech jídel, zbyl nám dokonce i čas na polední odpočinek. Za pět minut jedna nastartoval Jára svého Iže a připravil ho jako vedoucí vozidlo naší kolony. Za něj se seřadili i ostatní. Úderem jedné hodiny všechny vozy vyjely na společnou vyjížďku. Ta tentokrát vedla  valašskou krajinou bez zastávky a s cílem opět v kempu. Tam jsme se vrátili zhruba za čtyřicet minut. V kempu na nás už čekala prezentace Dakarského speciálu Tatra. Přijel s ní pan Žerdík, mechanik a kolega závodního jezdce Tomáše Tomečka. Ten nám jeho vůz kompletně představil a zpřístupnil. Došlo i na vyprávění zajímavých a veselých historek z rallye a také nám odpovídal na různé dotazy. Prezentaci vozu ukončil podpisy několika plakátů. Ve čtyři hodiny jsme se pomalu přesunuli opět do Stodoly, kde přišlo na řadu vyhlašování výsledků.

obrazek

Tento rok se soutěžilo o "Nejhezčího Moskviče 403". Jelikož přijel jen jediný vůz 403, bylo hlasování jednoznačné. Pohár a cenu za první místo vyhrál Petr Vařejka. Další cenu jsme předali prvním účastníkům tohoto srazu. Tím byli Dana a Roman Žákovi. Na řadě bylo ocenění pro zasloužilé "Moskvičáře". Tento rok jsme vybrali tři ženy, Moskvičářky, které jezdí pravidelně na srazy Moskvičů. Ocenění si převzali Helena Vařejková, Soňa Lukášová a Markéta Pešková. Během předávání cen následovala sladká tečka v podobě dortu. Během pojídání dortu přišel poslední bod programu, a tím byla Členská schůze, na které Jára s Alešem seznámili všechny o stavu financí klubu, o plánování dalších srazů a také došlo na volbu staronového vedení klubu. Po ukončení schůze byla volná zábava. Většina se později sešla opět ve Stodole, kde jsme se v příjemné atmosféře bavili až do noci. Nedělní ráno bylo slunečné, ale zprvu skoro mrazivé. Na autech byla lehká námraza a i v chatkách byla pěkná zima. Rtuť teploměru ukazovala o půl sedmé pouhé čtyři stupně. Až okolo půl deváté bylo na sluníčku trochu příjemně, ale pro nás už ne tak veselo. Začalo hromadné loučení a odjezdy k domovům do různých koutů republiky. Moskvič klub ČR tímto děkuje všem za účast na srazu a tím i za reprezentaci značky Moskvič. Taktéž bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám pomohli při organizaci celé akce ( Dušan, Markétka, Irena ). Bez nich bychom to sami nezvládli. Akce se zúčastnilo 23 automobilů. 20x Moskvič, 2x Lada a 1x Škoda.

Vítězové jednotlivých soutěží:

Nejhezčí Moskvič 403 - Petr Vařejka
První účastníci srazu na Bystřičce - Dana a Roman Žákovi ( Moskvič 412 )
Zasloužilý Moskvičáři: Helena Vařejková, Soňa Lukášová, Markéta Pešková

Fotky z akce zde
autory fotek jsou manželé Lukášovi, Dana, Aleš, Hana S. a Hana D z PT Cruisers srazu


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz