Víkendový sraz Moskvičů - Štramberk 2009

Již v pátek, před hlavním programem se sjelo skoro dvacet vozů do kempu U Kateřiny, kde vládla již příjemná atmosféra. Tu jen na chvíli narušil večerní průtrž mračen s kroupami. Jen co bouřka polevila, tak se všichni vrhli na své vozy a začalo utíraní a leštění vozů. Pak se většina odebrala a šla do společenské místnosti, kde probíhala volná zábava až do ranních hodin.

obrazek

V sobotu nás přivítalo slunečné a teplé počasí, za které se všichni v páteční večer modlily. Do kempu se sjížděly další vozy a pomalu se rozjížděl hlavní sobotní program. Jako tradičně každý rok byla na prvním seznamu burza náhradních dílů. Poté následovala předváděčka vozů, kde najížděli po jednom vozy na plac, kde nás s nimi Jára Kyselý seznamoval. Tato akce probíhala až do oběda. Po vydatném obědě se vozy z kempu vydaly na vyjížďku na spanilou jízdu na náměstí do Kopřivnice, kde se vozy seřadily vedle sebe, kde poutaly zájmy kolemjdoucích. Někteří účastníci srazu využili přestávky k prohlídce města a musea. Před patnáctou hodinou jsme opět společně odjížděli zpět do kempu kde se připravovala soutěž ve vyhlašování vozů. Po nějaké chvíli jsme se odebrali k louce, kde si každý vyzkoušel své fyzické dovednosti v hodu startérem. Po hodu startérem následovala námi tajná soutěž, jejíž tajemství bylo odhalené v momentě, kdy se rozdával na stůl Test znalosti ze světa Moskvičů. V tu chvíli nejeden mozkový závit začal pracovat na nejvyšší otáčky, protože měl před sebou dvacet lehkých, ale i složitějších otázek. Poté pokračovala volná zábava opět až do ranních hodin.

V neděli ráno po snídani proběhlo rozloučení s přáteli, kdy se následně mnoho vozů rozjíždělo ke svým vzdáleným domovům, kdy už se někteří těšili na další sraz.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

Hod startérem - Libor Pozzi ( 11,32 metrů !!! )
Test znalostí - Miloš Polívka ml.
Nejhezčí Moskvič srazu - Michal Haluza ( Moskvič 408 )
Nejhezčí nálezový stav - Stanislav Raška ( Moskvič 407 )
Nejzajímavější Moskvič - ???? ( modrý Moskvič 2138 s promáčklou kapotou )

Fotky z akce zde


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz