Víkendový sraz Moskvičů ve Štramberku,

aneb guláš a startér hvězdou

 

obrazek

V pátek 16.5. 2008 se konal dlouho očekávaný sraz Moskvičů. Den začal
slunečným počasím, jen místy se přehnal nějaký ten mráček, avšak později odpoledne se
občas na chvíli rozpršelo.

To ale neodradilo pořádné nadšence sjíždět se s jejich vozy. Jednalo se převážně o „Moskvičáře“ z Čech a větších dálek. Večer se chýlil ke konci, a my, kteří jsme se prozatím zúčastnili, jsme se sešli v jídelně. Tady jsme si vzájemně prohlíželi různé fotky a prospekty, a dlouho do noci si povídali o zážitcích se svými plechovými krasavci. Každý měl hromadu zážitků, a tak se povídalo dlouho do noci.

 

obrazek

Sobota 17.5. 2008 Den D začínal krásným teplým slunečním ránem s modrou oblohou. Hned po snídani jsme se s auty přesunuli na spodní louku kempu, kde jsme se jeden vedle druhého seřadili.

 

Mezi tím dojížděli další a další nadšenci těchto strojů a louka se začala kvapem plnit. A to nejen auty, ale i díly. Kdo měl něco na prodej, vzal to sebou. Tím započala burza dílů. Díly měnili majitele, rozpoutávali se diskuze a prohlížely se auta.

 

obrazek

To vše až do doby, než začalo předvádění vozů. Auta se sjížděla po jednom k podiu, kde každý hrdý majitel řekl pár slov o svém plechovém klenotu. Po této akci měli všichni možnost nahlédnout do klubového časopisu, který se snad všem líbil.

 

Před obědem jsme se opět všichni sešli na louce mezi auty a vzájemně diskutovali až do oběda. Na oběd byl výtečný guláš - gulášek, co neměl chybu.

 

obrazek

Po obědě těsně před jednou hodinou jsme se seřadili za Jardův vůz a vytvořili dlouhého hada skládajícího se z 34 aut. Vyjížďka do Štramberku byla na spadnutí a všichni se na ní těšili. Přesně úderem jedné hodiny se had našich krásných aut rozjel.

Hned po vyjetí z kempu se před námi v dálce tyčila skála a vedle ní Štramberská Trúba. Pomalu jsme se jí přibližovali. Toto krásné prostředí jen pobízelo k ladné jízdě. Projížděli jsme starodávným městem s úzkou cestou směrem k náměstí, kde jsme si vychutnávali jízdu s obdivem mnoha turistů.

 

obrazek

Po projetí náměstím jsme zamířili dál městem, kde jsme byli taktéž v hledáčků mnoha objektivů. Poté jsme se sjeli na plánovanou hodinovou zastávku na centrálním parkovišti.

Zde jsme nechali svoje stroje odpočívat a šli jsme se podívat po památkách města. Ve tři hodiny jsme se opět všichni sešli, nastartovali a společně v koloně odjížděli městem zpátky do kempu, kde nás už čekal doprovodný program s koněm. Hned po představení s koni přišlo vyhlašování a předávání cen ve třech kategoriích

 

obrazek

První cena byla předána nejvzdálenějšímu účastníkovi srazu. Tím se stal pan Miloš z Lokte nad Ohří. Najel 520km jedním směrem!. Další cena byla pro nejupravenější auto srazu. Tuto cenu si odvezla upravená červená 2140 z dílny od Pavla Jirouška.

Cena poslední byla pro nejhezčí auto srazu. Vybírání nebylo vůbec lehké. Do hlavního výběru se dostalo hned šest aut! Byly mezi nimi Tři Aleka z dílny od Jaromíra Švaňka, jedna oranžová 408/1 od pana Jaroslava G., až po dva skvosty Pepy a Hanky Hořákových. Nakonec porota rozhodla, že všech šest aut je nádherných, avšak Pepova 412 je prostě nejhezčí.

 

obrazek

Po půl hodince volného programu jsme se odebrali na louku mezi chatky, kde se připravovala disciplína s názvem Hod startérem. Jako pořadatelé jsme ani netušili, jaký bude mít tato disciplína ohlas. Sešli jsme se všichni. Hned po pár hodech byl slyšet smích po celém kempu.

 

Všichni se bavili na plné obrátky. Zkusit si to chtěl každý. Dokonce si troufla hodit i žena, a to je co říci. Startér opravdu zaujal, tak jako guláš.

 

obrazek

Po hodu startérem byla půlhodinka volné zábavy až do večeře. Na večeři byl kuřecí řízek s bramborem, nebo opět již zmíněný guláš. Kdo chtěl, mohl mít na večeři obojí. Hned po večeři se začalo s promítáním historie automobilky.

Jarda nás seznámil s jednotlivými typy vozů automobilky, až po prototypy. Ani jsme to během promítání nepostřehli, ale na konci promítání byla už noc.

Ještě jsme si chvíli povídali a potom jsme šli spát, abychom nabrali síly na cestu domů.

 

obrazek

Neděle 18.5. 2008 Ráno bylo krásně, teplo a svítilo sluníčko. Jen občas po
nebi proletěl nějaký ten mráček a vypadalo to, že odpoledne bude pršet. U snídaně se
probírali zážitky z předešlého dne.

 

Po snídani se dále ještě sedělo v jídelně a povídalo, když v tom nám paní kuchařka sdělila, že ještě zbylo pár porcí guláše. V jídelně se ozvalo: „Guláš, ten senzační gulášek? Sem s ním.“ Jídelna se začala opět plnit na druhou snídani – na guláš.

Po druhé snídani jsme se sešli venku, kde začalo to nejhorší – vzájemné loučení. Každý balil, usedal do svého vozu a pomalu odjížděl z kempu domů. Důležité však je, že všichni odjížděli se skvělým zážitkem na báječný víkend, který zde na sraze prožili.

Srazu se zůčastnilo: 36 aut

Foto ze srazu

Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz