Sraz automobilů Moskvič s Country odpolednem

 

obrazek

Dne 19.5.2007 se konal v Kopřivnici na Bubla Ranči sraz Moskvičů pořádaný Jardou Kyselým. Na obloze ani mráček, sluníčko hřálo a napovídalo, že bude celý den krásné teplé počasí. Bylo krátce po osmé a my jsme se začali pomalinku sjíždět. Po příjezdu a zapsání dostal každý vstupenku a najel svým vozem na plac ranče mezi ostatní. Po chvilce se nám utvořily krásné řady. Začalo první obhlížení vozů a vzájemné seznamovaní.

 

obrazek

V 10:30 přišla na řadu jízda městem a krátká ukázka vozů na parkovišti před budovou městského úřadu (bývalá budova Tatry). Tímto bychom chtěli poděkovat městské policii za pomoc při uzavření nejdůležitějších křižovatek a za bezproblémový průjezd městem. Po půl hodině předvádění našich vozů jsme pokračovali spanilou jízdou městem a vraceli se pomalu na ranč, kde jsme utvořili opět krásné řady. Začalo důkladnější obhlížení vozů, burza náhradních dílů a začali se tvořit debatující skupinky. Nastala nádherná atmosféra kdy každý z nás mohl předvést svůj vůz.

 

obrazek

Chvíli na to se strhla hlavní diskuze na téma založení klubu a budoucnosti pořádání dalších srazů, a došlo se na názor, že klub je opravdu potřeba už jenom z důvodů, že z členských příspěvků klubu, by se financovaly další srazy. Po dobrém obědě nám Jarda vyprávěl o historii a vzniku automobilky Moskvič. Seznámil nás s historií všech sériových typů, při kterých proběhla i ukázka našich nádherných kousků. Hned potom přišla na řadu první část doprovodného programu - ukázka práce s bičem a koňmi, kde nám Limonádový Joe předvedl, jak s ním umí zacházet a co se s ním dá všechno dělat.

 

 

obrazek

V přestávce mezi doprovodným programem následovalo vyhlašování a předávání cen za nejmenšího, nejvzdálenějšího, nejstaršího, nejzajímavějšího a nejzvláštnějšího Moskviče srazu. Po chvíli začala druhá část doprovodného programu, kde nám Limonádový Joe se svou pomocnicí předvedl ukázku parkurového a rychlostního ježdění a další triky co všechno by měl umět správný kovboj v sedle. Po tomhle představení nastala volná zábava, kterou umocňovala skvělá country kapela Trhanci.

Nic nemůže trvat věčně a jak tak čas běžel, blížil se podvečer a účastnici srazu se pomalu začali loučit a odjíždět ke svým domovům se skvělým zážitkem na tento den.

 

Výsledky soutěže srazu:

Nejmenší vůz - šlapací 408
Nejvzdálenější vůz - 408/1 - Loket nad Ohří ( 535 km jedním směrem )
Nejstarší zúčastněný vůz - 407 r.v. 1960 ( od Pepy Hořáka z Prahy )
Nejzajímavější vůz - 423 ( od Libora Poziho ze Zlína )
Nejzvláštnější vůz - zvýšená 2137 ( z dílny Pavla Jirouška )

Srazu se zúčastnilo celkem 35 aut

Foto ze srazu zde - od Hanky a Láďi

Sraz byl od začátku až do konce točený kamerou. Kdo má zájem, může si zakoupit DVD ze srazu s bohatou kolekcí fotek i záběrů z celého dne. Objednávku na toto DVD nám zašlete i se svou adresou na náš e-mail.


© 2010 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz