Járova a Maruščina garáž

Na srazy Moskvičů jezdí od samého začátku, a to ještě v době, kdy Moskvič klub ČR neexistoval. Nutno podotknout, že jezdí vždy mezi prvními účastníky. Úplně první sraz který absolvovali byl v roce 2001 na hradě Kolštejn. Také patří mezi jedny z prvních, kteří byly u zrodu našeho klubu.

Moskvič 407     Moskvič 407

Vůz Moskvič 407 byl vyroben roku 1963, říká jeho majitel Jaroslav Dlouhý a pokračuje. Když ho můj otec kupoval v Novákových garážích  v Hradci Králové, měl jsem to štěstí, že jsem při jeho nákupu ve svých 10 letech mohl být přítomen. Od té doby jsme se stále s otcem motali okolo auta při jeho běžné údržbě.

Moskvič 407     Moskvič 407

Jak šla léta, udělal jsem si řidičák a začal jezdit. Po otcově smrti jsem auto zdědil a starám se o něj dále. Teď je autu 48 let ( v roce 2011 ) a kromě jedné výjimky, kdy se po prasklé pružině přidřel motor, nás nikdy nenechal ve štychu a vždy jsme v pořádku dojeli. Vše je původní, jen v roce 2010 dostaly boky a kapota nový lak. Jára s Maruškou používají Moskviče stále jako své běžné auto, nikdy jiné neměli. V zimě jezdí jen výjimečně. Když jedou z Jaroměře do Prahy, vzbuzují na silnicích pozornost, protože to se už často nevidí.

Moskvič 407     Moskvič 407

 


© 2009 moskvichklub.cz          Pro případné dotazy nás kontaktujte na info@moskvichklub.cz